A mai elemzésbe a Magic Titans-Michael Jordan Akadémia meccset elemzem.

1.negyed

Kiegyenlített játék volt kevés ponttal és sok személyi hibával.Mindkét csapat elégé rosszul kezdett.

1 negyed után 16-14

2.negyed

Ez a negyed egyoldalú játékot hozott az M.J.A. javára de a büntetők 11-0 volt a Titansnak.A Magic Titans csapatát ebben a negyedben a hátára vette az előző torna döntő MVP-je  Dávid Nemcsák aki 10 pontott dobott a 18-ból.

Félidő eredménye:34-43

3.negyed

Az első 3perc 56másodpercébe a negyednek 9-3 szakaszal kezdő Titans miatt időt kért az Akadémia.Onnantól kiegyenlített játék volt.

3 negyed után: 59-60

4.negyed

Felváltva dobálták a pontokat egy ideig aztán mmegunta ezt a Titans egy triplával kiegyenlített.  Nino Kubaska első triplájával átvették a vezetést a hazaiak akkor még sikerült kiegyenlíteni visont 19 mp-vel a vége előtt  Kubaska dobott még egy triplát és azzal megnyerték a meccset.

A vége:81-78

Taktikák:

Mérkőzés fontosága:normál-nagyon magas          Tempó:lassú támadásépítés-normál

Támadó alakzat:3k 2b-3k 2b                                Támadó taktika:Folyamatosan ismételhető felállt védelem elleni játék-Folyamatosan ismételhető felállt védelem elleni játék                                    Előnyben részesített dobási forma:normál-3 pontos dobások                                                   Védekezés:zóna-zóna                                          Agresszivitás:Agressziv-normál

Statisztikák:

Mezőnydobások:58/26 59/28                               2 pontos dobások:43/20 33/16                             3 pontos dobások:15/6 26/12                               Büntetők:29/23 17/10                                          Támadó lepattanók:8-9                                      Védekező lepatanók:17-19                                Összes lepattanó:25-28                                    Gólpasszok:18-15                                            Személyi hibák:19-27                                       Labdavesztések:9-12                                           Labdaszerzések:7-2                                             Blokkok:2-2

Sziasztok!

A "nyitómeccset" elemzem amit az én gárdám a Michael Jordan Akadémia vívott a Real Atis ellen akinek atis 12 a menedzsere.

Michael Jordan Akadémia-Real Atis

609 néző

A mérkőzés legelején 5-0 volt már a hazai csapatnak de a vendégek sem hagyták ezt ennyibe és sorazatban 10 pontot dobtak amivel már 5-10 lett az 1.negyedben még egy nagy széria volt amit az Akadémia nyert 18-4-re.

Egy negyed után tehát 23-14 volt

2. negyed

Az M.J.A elhúzott 35-18-ra,ahonnan a vendégek felküzdötték magukat 35-26-ra.Utána kiegyenlitett játék volt. A félidőben 48-36 volt.

3.negyed

Ezt a negyedet 7 ponttal nyerte a hazai gárda.Például Rákosi remek játékának köszönhetően is aki 10 pontot dobott ebbe a negyedbe.

4.negyed

A Real Atis nagyon jól játszott ebbe a negyedbe ellentétben A M.J.A.-tól akik egy kicsit nagyképűen álltak neki ennek a negyednek,de végül sikerült a meccset behúzni 90-82-re.

A legtöbb pontot a hazai csapatból Rákosi Zsolt dobta 28 pontjával a vendégek közül  Nyerges Mihály 18 pontjával.

A taktikák:

A hazai csapat nagyon magassal ment végig a vendégek nagyon alacsonnyal.A tempó normál-normál.Támadó alakzat 3-2 illetve 2-3.A támadó taktika folyamatosan ismételhető felállt védelem elleni játék volt mindkét csapatnál.Előnyben részesített dobási forma az M.J.A-nál 3 pontos dobások a Real Atisnál normál volt.Védekezés zóna ill. egy az egy ellen volt.Agresszivitás normál és óvatos volt.

Mezőnydobások:hazai:66/33 vendég:63/29

2 pontos dobások:hazai:38/19 vendég:42/19

3 pontosok:hazai:28/14 vendég:21/10

Büntetők:hazai:14/10 vendég:17/14

Támadó lepattanók: 6-9

Védekező lepattanók: 19-27

Összes lepattanó: 25-36